Jesteśmy zwolennikami ekologicznego drukowania i wierzymy w siłę małych celów. Poznajcie rewolucyjne cechy najnowszych (i tanich!) technologii. Wyobraźcie sobie, o ile świat się zmieni, gdy każdy z nas wykona mały postęp nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów – a wręcz jeszcze korzystając finansowo i wizerunkowo.

Ekologiczne drukarki:

–  wytwarzają o 90% mniej odpadów dzięki technologii RIPS – to system wymiennego pakowania tuszy o pojemności 1,5 litra pozwalający zadrukować 75 tys. kartek! Drukarki te nie wymagają wymian tonerów, bębnów, developerów, pasów transferowych ani zespołów utrwalania. A to dlatego, że ich nie posiadają. Można więc powiedzieć, że nie ma co się zepsuć…

zużywają o 80% mniej prądu niż popularne laserowe urządzenia. To dzięki zastosowaniu technologii nie generującej ciepła.

przyjazne dla użytkownika – podczas pracy nie jest emitowany ozon, a usprawniony cichy tryb druku i brak hałasu wentylatora w trakcie drukowania sprawiają, że urządzenie idealnie nadaje się do biura.

– brak toneru eliminuje negatywny wpływ na zdrowie spowodowany wydostawaniem się mikropyłków z drukarek laserowych, które mogą powodować podrażnienie oczu, skóry, dróg oddechowych i bóle głowy. Jeśli pracujemy blisko takich urządzeń, wdychamy je wraz z powietrzem.
– ekonomiczna technologia – głowica drukująca Micro Piezo, w które wyposażone są ekologiczne drukarki została zaprojektowana przez japońskich inżynierów z myślą o zrównaniu jakości drukarek atramentowych z laserowymi. Dzięki nowej głowicy wydruk jest zdecydowanie bardziej trwały, dzięki otoczce żywicznej, która chroni wydruk przed zgubnym działaniem wody (przetarcia i rozmywanie). Mitem okazuje się również legenda o zasychającym tuszu w drukarce atramentowej. Konstrukcja Micro Piezo zapobiega przedostawaniu się pęcherzyków powietrza oraz zanieczyszczeń do głowicy, co uniemożliwia przypadki zatykania dysz w urządzeniu.

Ekologiczny papier:

Promowany przez HiCOPY wysokiej jakości ekologiczny papier produkowany jest w Tajlandii z poszanowaniem środowiska naturalnego. Producent uzyskuje surowiec do produkcji papieru z surowców drzew hodowlanych, w przeciwieństwie do tych firm, które eksploatują lasy naturalne.

W wyniku ponad 25 lat prac badawczo-rozwojowych stworzono hybrydowe drzewo eukaliptusowe, które jest gatunkiem szybko rosnącym i idealnie dostosowanym do gleby i warunków klimatycznych w Tajlandii. Drzewo znane jest jako „Papierowe Drzewo” i jest uprawiane na dotychczas niewykorzystywanych pasach ziemi przez ponad 1,5 miliona rolników na terenie całego kraju w ramach programu ‘Paper from Farmed Trees’ czyli PFFT.

Program PFFT zachęca rolników do uprawy „Papierowych Drzew” wokół swoich poletek ryżowych, dzięki czemu naturalnie zwiększa się powierzchnię obszarów zielonych, które absorbują dwutlenek węgla, będący przyczyną globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych.

W fabryce żadne odpady nie są marnowane. Wszystkie produkty uboczne i pozostałości z produkcji celulozowo-papierniczej są dobrze wykorzystywane do generowania przyjaznej dla klimatu energii. Kora drzewa, wióry drewniane, lignina i ług czarny są używane do generowania energii z biomasy do zasilania fabryki, a nadwyżka energii jest sprzedawana do Electricity Generating Authority of Tajland (EGAT) do użytku przez lokalną społeczność.

Program PFFT generuje 5 miliardów bahtów dodatkowego przychodu dla tajskich rolników, uzupełniając to, co zarabiają ze zbiorów podstawowych, takich jak ryż. Aby uczestniczyć w programie nie są wymagane żadne wstępne inwestycje, poza jakimś dostępnym gruntem, narzędziami i pracą, a kiedy drzewa osiągną dojrzałość, rolnicy po prostu odsprzedadzą je do produkcji papieru. Ponieważ społeczna odpowiedzialność ma takie samo pierwszorzędne znaczenie dla firmy jak odpowiedzialność środowiskowa, dodatkowy dochód otrzymywany w ramach programu, poprawia jakość życia rolniczej społeczności w Tajlandii.

Wyraźnie odczuwalna wysoka jakość przy niskiej cenie – papier z eukaliptusa zdecydowanie różni się na korzyść od innych papierów z powodu rewolucyjnego modelu pozyskiwania krótkiego włókna – właśnie dzięki specjalnym szczepom eukaliptusa. Trzymając arkusz w dłoniach odnosi się wrażenie, że jest to papier satynowany i sztywniejszy niż ten, do którego się przyzwyczailiśmy.

Ekologiczny papier eukaliptusowy przeszedł próbę płynności ruchowej ‘No Jam’ (‘bez zacięć’) dla ciągłego kopiowania 100.000 arkuszy papieru o gramaturze 80g bez zacięcia na szybkobieżnej kopiarce. Ciężka próba ‘No Jam’ (‘Bez zacięć’), przeprowadzona w niezależnie kontrolowanych warunkach laboratoryjnych na kopiarce wiodącego producenta i w Ośrodku Badawczym Producenta potwierdziła, że papier dzięki swojej sztywności ma duży wpływ na płynną pracę drukarek, gdyż się nie zacina, a jego skład znacząco ogranicza pylenie zwiększając niezawodność drukarek.